Strona główna Mapa serwisu Poleć stronę

TCM Polska producent wózków widłowych


Jeśli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje dotyczące naszej oferty, prosimy o wpisanie adresu e-mail:


‹ powrót

Regały półkowe

Dla towaru, który nie jest zapakowany na palety najlepszym rozwiązaniem są regały półkowe. Towar spoczywa na pólkach najlepiej z wypełnieniami panelowymi z blachy perforowanej. Regały te wykonane są z ocynkowanej blachy.

REGAŁY PÓŁKOWE - zastosowanie:

Dla towaru, który nie jest zapakowany na palety najlepszym rozwiązaniem są regały półkowe. Towar spoczywa na pólkach najlepiej z wypełnieniami panelowymi z blachy perforowanej. Regały te wykonane są z ocynkowanej blachy. Zastosowanie takiego zabezpieczenia blach najlepiej chroni je przed korozją. Powierzchnia taka jest najbardziej odporna na ścieranie. Inne sposoby zabezpieczenia blach półkowych takie jak malowanie proszkowe czy malowanie natryskowe nie dają takich rezultatów. Regały półkowe w odróżnieniu od regałów paletowych obsługiwane są nie wózkami widłowymi, lecz ręcznie. Dlatego też zagadnienie wysokości składowania na regałach półkowych nie może być rozpatrywane w oderwaniu od możliwości człowieka. Klasyczne regały półkowe konstruowane są do wysokości 2,5 m. Jest to wysokość na jaką może sięgnąć człowiek wyciągniętą do góry ręką, stojąc na ziemi. Gdy jednak zastosujemy przenośną składaną drabinkę, wówczas możemy przechowywać towary na regałach położonych nawet na wysokości 4,5 m.
Można również konstruować wyższe regały półkowe, lecz wówczas do ich obsługi konieczne jest wybudowanie tzw. antresoli. Są to rusztowania postawione obok regałów pozwalające na wejście obsługi na odpowiednią wysokości i sięgnięcie ręką na właściwą półkę. Konstrukcja antresoli zajmuje jednak określoną powierzchnię magazynową nie wpływającą na optymalne rozmieszczenie regałów półkowych.

DUŻA NOŚNOŚĆ – MAŁE PIENIĄDZE

SUPER 1/2/3
System SUPER 1-2-3 jest to system regałów półkowych przeznaczonych do magazynów, archiwów, a także warsztatów, garaży i piwnic Opracowano go, aby dla wielkiego kompleksu problemowego, jakim jest składowanie zaproponować proste, racjonalne i opłacalne rozwiązania.
I tak można np. zbudować regały wielopiętrowe o obciążeniu przęsła do maks. 3600 kg (system SUPER 3) i wysokości
do 5 m., z maks. 2 półpiętrami. Najprzeróżniejsze formy i właściwości różnych elementów konstrukcyjnych, to efekt ciągłego rozwoju i badań. Długoletnie doświadczenie w profilowaniu metalu umożliwia optymalne wykorzystywanie surowców, tak że elementy konstrukcyjne już przy niewielkiej grubości charakteryzują się niezwykle wysokim udźwigiem. W ten sposób osiągnięte oszczędne traktowanie zasobów surowcowych stanowi bezpośredni przyczynek do ochrony środowiska.
Takie know-how pomogło zrealizować produkt technicznie wysokiej jakości, rozwiązujący główne problemy, związane z budową regałów: jak najprostszy montaż, niewielkie koszty, stabilność, udźwig i wzornictwo. Długą żywotność i stabilny dobry wygląd zapewnia zastosowanie cienko ocynkowanych, a na życzenie dodatkowo pomalowanych na różne kolory blach stalowych.

REGAŁY PÓŁKOWE - charakterystyka techniczna:

Konstrukcja regałów oparta jest na pionowych ocynkowanych ramach nośnych wykonanych z profili zimnogiętych. Półki ocynkowane panelowe regulowane skokowo co 33mm. Specjalna perforacja stojaków pozwala na pewny i bardzo stabilny montaż półek bez konieczności skręcania lub nitowania z wykorzystaniem systemu zabezpieczeń przed przypadkowym zrzuceniem z półki.


ŁATWY MONTAŻ:


Rys.: SEKCJA PODSTAWOWA, SEKCJA DOSTAWIANA

H – wysokość ramy [mm]
Standard: 1972-2500-3028-3952-4480-5008
Inne – wg życzeń
S – szerokość ramy (półki) [mm]
320 – 400 – 500 – 600 – 700 – 800
L – długość półki [mm]
900 – 1200 -1500 – 1800
Q – nośność ramy [kg]
Super 1 – 1500
Super 2 – 2000
Super 3 – 3600

q – nośność półki [kg]
od 145 do 640

n – ilość półek

W zapytaniu lub zamówieniu określając następujące parametry:
Wysokość regału, szerokość regału, długość sekcji, nośność półki
Przedstawimy optymalne rozwiązanie i cenę oraz opracujemy plan rozmieszczenia regałów w pomieszczeniu.

Do regałów oferuje się dodatkowe akcesoria usprawniające składowanie określonych materiałów w regale.